Bc. Betka Beňadiková

špecialista na BIM – Revit, modelovanie, rozpočty

1. Ako by si sa opísala, predstav sa nám…

Ahojte, volám sa Alžbeta, vyrastala som na Liptove, v malej dedinke pri Ružomberku. Po absolvovaní Strednej priemyselnej školy stavebnej, som sa rozhodla pokračovať v odbore a prihlásila som sa na Vysokú školu Báňskú – technickú univerzitu v Ostrave, na ktorej práve študujem 1. ročník inžinierskeho štúdia, odbor – realizácia stavieb. Popri škole a práci mám veľa voľnočasových aktivít. Mám rada adrenalínové športy. V zime sa aktívne venujem snowboardingu, v lete veľa cestujem a chodím do prírody. Najväčším odreagovaním je pre mňa lezenie, v ktorom som sa našla.

2. Architektúra. Čo znamená pre teba slovo architektúra?

Architektúra pre mňa znamená umenie. Umenie, ktoré je mi veľmi blízke, no zároveň tak vzdialené, žeby som si na ňu netrúfala. Obdivujem každého architekta a jeho umeleckú tvorbu plnú fantázie.

3. Prvý kontakt s umením, architektúrou.

Do kontaktu s umením som sa prvý krát dostala už ako malé dieťa. Od malička som si doma rada kreslila a moja obľúbená hračka boli vždy pastelky. Moji rodičia vo mne asi videli potenciál a prihlásili ma na základnú umeleckú základnú školu, na ktorú som chodila 7 rokov. Umenie a architektúra sú mi veľmi blízke, kreslenie mám ako hobby a sem tam niečo vytvorím.

4. Architektúra má mnoho kategórii, mnoho smerov. Ktorý je ten tvoj?

Páči sa mi viacero štýlov v architektúre. Záleží na danej atmosfére prostredia, kde sa archtitektonické dielo tvorí. Najbližší mi je asi minimalizmus, asi preto že ma ním obklopujú kolegovia a páči sa mi to, no veľmi sympatická mi je aj tradičná ľudová architektúra s prvkami prírodných materiálov.

5 . Do ateliéru treea, si nabehla ako do rozbehnutého vlaku. Prečo si vybrala práve tento?

Bolo to už celkom dávno a prišlo to veľmi nečakane. Bola som len v 1. ročníku na VŠ, mala som málo skúseností a nevedela som do čoho idem, no bola to pre mňa veľká výzva. Začiatky boli ťažké, všetko bolo pre mňa nové, ale veľmi rýchlo som si zvykla. V ateliéri som sa naučila viac ako v škole, práca v BIM programe bola pre mňa ako stvorená. Som veľmi vďačná za to, že som dostala takúto príležitosť.
Keďže sme mladý a malý ateliér, vládne v ňom priateľská atmosféra, a preto sa vždy na konci týždňa teším do práce.