Aktívny PARK Rajec

Hlavným cieľom komunity Aktívny PARK Rajec je združovanie aktívnych ľudí z Rajeckého regiónu s potenciálom vytvárania čiastočnej lokálnej sebestačnosti pre potreby regiónu i komunity.

Týmto spôsobom eliminujeme odliv pracovného potenciálu z mesta. Združovaním neziskových organizácií, občianskych združení, farmárov, vytvára participatívnu spoločnosť, ktorá vytvára verejné aktivity v oblasti art – kultúry, umenia, vzdelávania, sociálnej sféry a zároveň zapája verejnosť do aktivít komunity.

Zmenou prístupu k spoločnosti, zapojením ich potenciálu do komunity vytvárame nové pracovné prostredie, nové možnosti rozvoja regiónu, zmenu jej sociálnej štruktúry až po nový uvedomelý pohľad na kultúru, umenie a tradíciu.

Komunitné združenie Aktívny PARK Rajec je organizácia, na ktorej so zanietením pracujeme, chceme ju zveľaďovať, aby sme jej umožnili rásť kultúrnym, sociálnym, umeleckým, ale hlavne komunitným smerom. Najmä pre jej udržateľný rast potrebujeme práve Vás, aby sme v sile komunity našli zmysel spoločnej práce.

Aktivity združenia

  • artrové, umelecké a vzdelávacie akcie
  • pravidelné aktivity (komunitné kiná, večerné debatúvačky, yoga, komunitné raňajky,…)
  • farma-obchod, predaj z dvora (jar 2019)
  • aktívne trhovisko, farmárske trhy
  • nájomné priestory barterovým spôsobom

Sídlo združenia

Aktívny PARK Rajec sídli v úzkom kontakte s centrom mesta na ulici M. R. Štefánika, v mestskom dome Jána Podolana. Dom je vlastníctvom členov predstavenstva OZ, ktorí ho celý prenajímajú občianskemu združeniu nezištne, iba za nevyhnutné náklady na prevádzku.

BLOG

Akcie, aktivity, novinky – v Aktívnom PARKU Rajec neustále pracujeme na nových veciach…

KONTAKTY

Aktívny PARK Rajec je občianske združenie, ktoré sa riadi stanovami OZ, má svojho štatutára a predstavenstvo.

Ing. Arch. Peter Kasman

predseda OZ

0903 340 504

Ing. Andrea Kubačáková

člen predstavenstva OZ, generálny manager

0910 988 848

Ing. Zuzana Žideková

člen predstavenstva OZ, projektový manager

0903 513 806

Ďalší členovia:
Ing. Arch. Maroš Miko, Bc. Alžbeta Beňadiková, Rastislav Buchta, Tomáš Beneš, Štefan a Eva Kurucovci, ThLic. Mgr. Marek Mucha, Klárka Kubačáková, Anna Očková

Zapoj sa aj TY!

Chceš sa stať dobrovoľníkom, členom v OZ Aktívny PARK Rajec? Neváhaj a kontaktuj nás, tešíme sa na Teba!

1 + 13 =

Participujúce skupiny a OZ Rajeckej doliny

CREWO, Treea, byTommyOriginals, Penzión u Hromadov, farma Kuruc, Áno pre Život, n. o., Hoperise, Ajoss, Maratón klub Rajec, OZ Tilia, RC Paletka

Sponzori

Hľadáme generálneho sponzora!